ponowny wniosek o upadłość konsumenckąZgodnie z danymi resortu sprawiedliwości, na prawie 2300 wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jakie w ciągu 4 lat wpłynęły do sądów, tylko 87 zostało pozytywnie rozpatrzonych. Taki stan rzeczy wynika z nadmiernie rygorystycznych przepisów, które na szczęście niedługo ulegną zmianie. W związku z powyższym osoby, którym nie udało się uzyskać ogłoszenia upadłości konsumenckiej na starych zasadach często pytają mnie: „czy mogą ponownie złożyć wniosek o upadłość konsumencką po wejściu w życie nowej upadłości konsumenckiej”.

Ponowny wniosek o upadłość konsumencką?

Odpowiedź brzmi TAK, jednakże nie dla wszystkich. Wszystko zależy od tego co stanowiło podstawę oddalenia Twojego wniosku. Możliwość ubiegania się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej na nowych zasadach istnieje bowiem tylko w przypadku, gdy Twój wcześniejszy wniosek został oddalony, a postępowanie umorzone z uwagi na brak majątku pozwalającego na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego.

Mając na uwadze, że brak majątku pozwalającego na prowadzenie postępowania upadłościowego był najczęstszą przyczyną oddalenia dotychczasowych wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, spora rzesza osób ma jeszcze jedną szanse na oddłużenie.

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *