Kontakt

Moja kancelaria świadczy usługi z zakresu prawa upadłościowego na terenie całego kraju. Odległości nie mają dla nas znaczenia.

Aktualnie posiadam stałe biura w centrum Wrocławia, w Warszawie i w Katowicach, gdzie też istnieje możliwość osobistego spotkania się. Przy czym jeżeli jesteś już zdecydowany zlecić poprowadzenie swojej sprawy możemy odbyć spotkanie w Twoim miejscu zamieszkania. Ponadto istnieje możliwość przeprowadzenia całej procedury w sposób zdalny, bez konieczności osobistego spotykania się. Wybór formy kontaktu należy do Ciebie.

Możesz skontaktować się ze mną za pomocą poniższego formularza, telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Indywidualna porada w zakresie oceny możliwości ogłoszenia upadłości jest bezpłatna. Można ją uzyskać telefonicznie lub mailowo.

>> Zadaj pytanie przez formularz kontaktowy >>

Kancelaria Adwokacka Michał Hajduk

GODZINY OTWARCIA:
pon.-śr. 9:00 – 17:00
czw.-pt. 8:00 – 16:00
sob. po wcześniejszym umówieniu

Wrocław (siedziba):
ul. Lelewela 23 lok. 6
53-505 Wrocław
Tel.: 601 153 747

Warszawa (filia):
Aleje Jerozolimskie 29 lok. 29
00-508 Warszawa (filia)
Tel.: 513 126 272

Katowice (filia):
ul. Mariacka Tylna 17 lok. 205
40-014 Katowice (filia)
Tel.: 661 153 136

www.upadlosckonsumencka.expert
e-mail: mh@kancelariamh.pl

79 Replies to “Kontakt”

  1. Witam, mam ogłoszoną upadłość konsumencką, mam pytanie odnośnie konta bankowego. Czy to prawda że każdy wpływ na konto bankowe będzie zabierany w 100 % sumy wpływu?

    • Witam. Panie Mecenasie, czy pracownik banku lub innej instytucji finansowej może złożyć wniosek o upadłość konsumencką? Czy można zostać zwolnionym z pracy w banku z powodu czynnych zajęć komorniczych?

      • Jak najbardziej pracownik baku lub innych instytucji finansowych może ogłosić upadłość konsumencką. Mam wielu klientów, którzy pracują w tego typu instytucjach. Ogłoszenie upadłości, jak i wszczęcie postępowań egzekucyjnych samo w sobie nie może stanowić podstawy do zwolnienia.

  2. Witam Panie Michale. Chcę złożyć wniosek o upadłość konsumencką, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Prowadziłem kiedyś jednoosobową działalność gospodarczą. Wyrejestrowałem firmę dokładnie 31.07.2006 roku. Nie przeprowadziłem wtedy upadłości jako przedsiębiorca. Od jakiego momentu jest liczone te 10 lat. Mam na uwadze to, aby sąd nie oddalił mojego wniosku. „Sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości jeżeli w okresie dziesięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku (…) dłużnik, mając taki obowiązek, wbrew przepisom ustawy nie zgłosił w terminie wniosku o ogłoszenie upadłości”. Czy ma się wstrzymać do sierpnia tego roku z wnioskiem (konkretnie do kiedy?), czy złożyć i liczyć, ze sąd będzie się kierował względami słuszności lub względami humanitarnymi.

  3. Witam Panie Michale. Czy kserokopie załączników składane wraz z wnioskiem o upadłość konsumencką muszą być potwierdzone za zgodnością z oryginałem? Nie mogę złożyć oryginalnych dokumentów. I czy odpis załączników też wymaga potwierdzenia zgodności z oryginałem?

  4. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wydruk z Elektronicznej KW jest dla sądu dokumentem dowodowym, czy muszę się starać o odpis KW w sądzie?

    • To może ja spróbuję, choć „Michałem” nie jestem 😉
      Wydruki z EKW zwykle są akceptowalne przez sądy – Sąd i tak może sobie „pecetem sprawdzić” czy to prawda.
      Kserokopie we wniosku – to co nie wymaga oryginału można złożyć jako ksero, nie trzeba poświadczać. Chyba, że jakiś dokument – dajmy na to jakieś zaświadczenie lekarskie – i tak mamy extra zrobione na tę okoliczność i do tej sprawy i Sądu, wtedy najlepiej jest dać oryginał. A sobie zostawić – na wszelki wypadek – ksero.

  5. Mam pytanie. Mąż jest w trakcie upadłości konsumenckiej. Miał sporo kredytów. Część kredytów podpisywałam, więc jestem za nie odpowiedzialna. Otrzymałam pismo od komornika, który wzywa mnie do złożenia wyjaśnień. Póki co jest to jeden bank.wiem, że będzie ich więcej. Co powinnam zrobić? Zdeklarować jakąś możliwość wpłat? Czy doprowadzić di egzekucji? Na tą chwilę jestem wstanie spłacać dobrowolnie, ale jak dojdą kolejne banki to już nie. W przyszlosci będę chciała ogłosić upadłość. Ale z tego co wiem, póki nie są wymagalne w stosunku do mnie to nie mogę. Nie wiem jak mam się zachowywać żeby nie zaszkodzić upadłości męża.

    • Powinna Pani złożyć wyjaśnienia zgodnie z treścią wezwania oraz stanem faktycznym. Skoro jest komornik, to znaczy, że postępowanie egzekucyjne zostało już wszczęte. Może Pani „dogadać” się z komornikiem i zadeklarować jakieś drobne wpłaty w miarę swoich możliwości. W ten sposób można sobie „kupić” trochę spokoju. Nie znam sprawy Pani męża, więc nie wiem w czym mogłaby Pani mu zaszkodzić.

  6. Witam Panie Michale. Mam pytanie związane z przekierowaniem poczty na syndyka. Jeżeli pod jednym adresem mieszka kilka osób a wobec jednej jest postępowanie upadłościowe to syndyk na poczcie podaje dokładne dane adresata z imienia nazwiska czy tylko adres i cała korespondencja trafia do syndyka nawet osób nie mających nic wspólnego z upadłością?

  7. Panie Michale mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli na dzień ogłoszenia upadłości konsumenckiej osoba jest bezrobotna i nie ma dochodu, który wszedłby do masy upadłościowej, a podejmie prace w trakcie prowadzenia postępowania upadłościowego to dochód (pensja) wchodzi do masy upadłościowej? „Co do zasady w skład masy upadłości wchodzi cały majątek należący do upadłego konsumenta w dniu ogłoszenia upadłości oraz nabyty w toku postępowania upadłościowego”. Czy to jest traktowane jako nabyty majątek?

  8. zamierzam złożyć wniosek o upadłośc konsmumnecką.
    Prowadziałam działalnośc gospodarczą przed slubem , moje długi również powstały długo przed slubem.
    Mam pytanie , czy do masy upadłościowej ustalanej przez syndyka wejdzie tylko mój majątek osobisty czy również majatek ze wspólnocy majątkowej jaka powstała po zawarciu związku małżeńskiego.
    z góry dziekuję za odpowiedź

  9. Witam Panie Michale.
    W maju 2016 roku, prowadził Pan dyskusję na temat partycypacji w TBS w świetle upadłości konsumenckie. Jak wynika z treści, otrzymał Pan uzasadnienie stanowiska Sędziego w tej sprawie. Czy jest to możliwe, by otrzymał kopie tego uzasadnienia. jestem po ogłoszeniu upadłości i oczekuje na wizytę Syndyka. Taki dokument wiele by mi mógł pomóc podczas wizyty. A może jest już sprawa na tyle jasna, że są jakieś regulacje prawne, które rozwiązuję jednoznacznie sprawę partycypacji.

    Pozdrawiam

  10. Witam Panie Michale. Mam pytania dotyczące sprzedaży udziału w nieruchomości przez syndyka. Czy można udział wyłączyć z masy upadłościowej, kiedy syndyk nie może go sprzedać.Czy tylko pozostaje dogadanie się z gminą lub Skarbem Państwa? Dodam, że w mojej sytuacji nie ma szans na plan spłaty a syndyk ma tylko problem z udziałem w nieruchomości. A może pisać wniosek o umorzenie zobowiązań bez planu spłaty i powołać się na względy humanitarne opisując sytuację ze sprzedażą udziałów (syndyk dostał zgodę na sprzedaż z wolnej ręki i obniża cenę a chętnych brak). Czy to może trwać w nieskończoność? Pozdrawiam

  11. Jestem już po odmowie upadłości humanitarnej.Sedziowie nie uznali faktu,ze jestem matka samotnie wychowująca 4 letnia córkę i zarabiam najniższa krajowa.W całej tej męczarni miałam doradców prof i amatorów.Czy można mi jeszcze pomoc.Zostalam oszukana i wprowadzona w błąd przez socjopata i manipulanta.Wygralam z nim proces w tej sprawie(100tys) a cały dług do banków to było 200tys,chociaż teraz cześć ok 30tys został przejęty przez firmę windykacyjna Getbeck.Jestem nękana x razy na dzień telefonami.Przez 3 lata spłacałam ten dług bo miałam prace a teraz leżę(2010-2013).Ta upadłość humanitarna to bzdura bo sędziom nie chce się czytać akt i powielają wyrok pierwszej instancji.Prosze odpisać da się lub nie.Pozdrawiam

    • Nie ma czegoś takiego jak upadłość humanitarna. Tzw. względy humanitarne to okoliczności uzasadniające ogłoszenie upadłości konsumenckiej np. byłemu przedsiębiorcy, który uchybił obowiązkowi wcześniejszego terminowego złożenia wniosku o upadłość gospodarczą. Niemniej nie mają one już znaczenia w przypadku gdy sąd ustali, że stan niewypłacalności jest wynikiem zawinionego działania dłużnika lub jego rażącego niedbalstwa. W tej sytuacji sąd nie może ogłosić upadłości nawet jeżeli zachodzą okoliczności, które można podciągną pod względy humanitarne. W planach jest nowelizacja, która ma to zmienić. Jednakże prace nad nią aktualnie utknęły w martwym miejscu.
      Nie znając dokładnie Pani sprawy,a zwłaszcza dokumentów, nie jestem w stanie ocenić, czy są jeszcze jakieś możliwości dalszego działania.

  12. Przez 9 lat toczyło się postępowanie upadłościowe mojej firmy.Nie zostałam zwolniona z niespłaconych przez syndyka długów.Muszę ogłosić upadłość konsumencką.Proszę o pomoc i przedstawienie swoich warunków.

  13. Witam

    Chcę złożyć wniosek o upadłość i mam pytanie. Proszę o szczerą odpowiedź.
    Czy dam radę sama przebrąć przez wniosek i złożenie wszystkich dokumentów w sądzie czy lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.?

    • Witam serdecznie. Ja jestem już po przeprowadzeniu upadłości konsumenckiej. Zabrałem się za to samodzielnie, mając pewność, że dam sobie z tym radę. Zrobiłem jakieś 70% roboty, ale już na etapie przygotowania sago wniosku do sądu poległem. Pomogła mi w tym kancelaria z Gdyni. Opłacało się, natomiast moja wcześniejsza praca znacznie obniżyła koszty przygotowania całościowego. Na etapie finalnym i reprezentacji w sadzie warto jednak mieć kogoś z przygotowaniem prawniczym.

  14. Dzień dobry Panie Michale,

    Wiem, że na forum temat był omawiany, ale konkretów nie znalazłam. Chce złożyć wniosek o upadłość konsumencką, czy syndyk może zająć partycypację w mieszkaniu TBS? Bo ja mieszkam w mieszkaniu TBS… Czy lepiej przepisać ową partycypację na córkę? Czy mając 13 letnie dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, mogę zachować samochód? Czy w takim przypadku syndyk ile może zabrać mi pensji?

  15. witam
    Panie Mecenasie zakonczony został plan spłat -co dalej trzeba robić -niestety nigdzie w internecie nie mozna znalesc wzmianki. czy trzeba zgłaszac jakies wnioski do sadu

  16. Dzień dobry. Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, konkretnej odpowiedzi. Ilu radców, tyle zdań, a przecież przepisy powinny mówić jednoznacznie. A mianowicie: czy po prawomocnym umorzeniu zobowiązań bez spłaty wierzycieli i zakończeniu postępowania upadłościowego jednego z małżonków wraca wspólnota majątkowa, która była przed upadłością? Co więcej, gdy teraz drugie z małżonków złoży wniosek o upadłość konsumencką to syndyk znów będzie likwidował majątek wspólny powstały po zakończeniu postępowania małżonka? Tzn, jeżeli oddłużony małżonek kupi samochód to syndyk go zajmie? Więc jak to jest…Proszę bardzo o odpowiedź, gdyż choć moje długi zostały umorzone, to nie daje mi to spokoju.

    • Art. 53 Prawo rodzinne i opiekuńcze
      § 2. W razie uchylenia ubezwłasnowolnienia, a także umorzenia, ukończenia lub uchylenia postępowania upadłościowego, między małżonkami powstaje ustawowy ustrój majątkowy.

  17. Dzień dobry
    moja mama otrzymała wezwanie od komornika w kwestii złożenia protokołu.
    co to znaczy? sprawa toczy się ponad rok, w tym czasie złożyliśmy skargę na czynności komornika na zasądzoną kwotę za znaleziony majątek, którego moja mama nie posiada. Sąd naszą skargę uznał, czy wezwanie komornika spowodowane jest tym, że taką decyzję wydał sąd….i teraz komornik musi przygotować protokół ze stanu faktycznego. W jakim czasie od odebrania pisma powinna mama udać się do kancelarii komorniczej? jest na t jakiś przewidywany czas? w piśmie nie ma podanej daty ani terminu. z góry dziękuję za odpowiedź.

  18. Dzień dobry,
    Nie wiem skąd mam wziąć -dokumenty obrazujące zasady wykorzystania środków z kredytów i pożyczek, które mam przedłożyć na termin rozprawy o upadłość konsumencka. Czy jest Pan w stanie mi powiedzieć o co może chodzić sądowi?

  19. Panie Mecenasie,
    w październiku br. zakończyłam realizację 36 spłat wierzycieli. Czy powinnam teraz złożyć sprawozdanie do Sądu z realizacji planu spłat za 2020 r. (bez PIT-u, którego jeszcze nie mam za 2020) i dopiero wniosek o stwierdzenie realizacji planu spłat? Dziękuję i pozdrawiam

      • Dzień dobry. Wspólnie z mężem mamy długi (każdy swoje, jedno zadłużenie mamy wspólne). Nie chcemy dziedziczyć po sobie dlugow, dlatego zastanawiam się, czy najpierw zrzec się dziedziczenia za życia spadkodawcy, a dopiero potem złożyć wniosek o upadłość konsumencką? Nasz syn ma 13 lat. Chodzi też o jego bezpieczeństwo finansowe, żeby nie dziedziczył po nas długów. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie.

        • Na państwa miejscu składałbym jak najszybciej wniosek o upadłość. Niemniej istnieje również możliwość zrzeczenia się spadku. Przy czym dopiero upadłość konsumencka pozwala umorzyć posiadane zadłużenie.

  20. Mam ogłoszoną upadłość 2.5 roku temu ale teraz komornicy blokują mi konto i mowia ze mam zwrócić im poniesione przez nich koszty. Co z tym zrobić

  21. Dzień dobry
    od 3 lat jestem po upadłości konsumenckiej, Orange nie brał udziału, pomimo że został informowany o tym, a teraz mi wysyła jakieś e-nakazy z sądu. Pisałem do niech kilka razy załączyłem pisma o upadłości, bez skutku, co mam zrobić aby do mnie już nie pisali.
    Pozdrawiam serdecznie

  22. Dobry wieczór,

    proszę o informację czy w momencie ogłoszenia upadłości konsumenckiej i pełnego dostepu do konta osobistego, mogę z tego konta spłacać ratę kredytu innej osoby – nie jest to moje zobowiązanie, nie widnieje w nim i nie pogorszyłem swego stanu majątkowego. Jedynie jest używane do wykonywania przelewu online, gdyż osoba która wzięła kredyt nie ma możliwości płatności online. Czy może to jakoś wpłynąć na tok postępowania?

  23. Witam muszę zająć się upadłością, niestety mój stan psychiczny nie pozwala mi zrobić tego samodzielnie ,czy mogą Państwo polecić kogoś lub kancelarie ,która zajmie Sie moja sprawą i nie zarząda majątku? Mam już dość problemów, chodzi o Warszawę i okolice , będę wdzięczna

  24. Dzień dobry,
    Otrzymałam informacje że postanowienie o planie spłaty stało się prawomocne. Dokonałam pierwszej spłaty i doczytałam u Pana na blogu, że czekać mnie będzie napisanie rocznego sprawozdania. Czy w okresie planu spłaty trzeba będzie sporządzać jakieś dodatkowe pisma procesowe lub czy mogą być prowadzone rozprawy sądowe i czego mogą dotyczyć, bo nie wiem na jakie dodatkowe koszty muszę się przygotować.

    • Tak, raz do roku zdaje się sądowi sprawozdanie. Jego wzór znajduje się na blogu. Składa się je do końca kwietnia danego roku, przy czym obejmuje ono zawsze okres wykonywania planu spłaty w poprzednim roku kalendarzowym. Np. jeżeli plan spłaty wierzycieli rozpoczęto wykonywać w czerwcu 2022 r., to sprawozdanie składa się do końca kwietnia 2023 r. i dotyczy ono jedynie okresu od czerwca do grudnia 2022 r.

      Różne postępowania sądowe mogą być w tym okresie wszczynane. Zarówno zasadnie, jak i bezzasadnie. W każdym przypadku trzeba reagować. Niestety jest to temat zbyt szeroki aby móc go omówić w jednym komentarzu.

      • Dzień dobry jestem w trakcie pisania wniosku o upadlość konsumencką. Mam problem z uzupełnieniem wierzycieli. Wpisuje pierwotnego wierzyciela czyli bank czy komornika ? Wszystkie długi są aktualnie u komorników

        • Nie wpisuje się komorników, a aktualnych wierzycieli, na rzecz których prowadzone są postępowania egzekucyjne. Oczywiście w uzasadnienie wniosku należałoby wskazać, kto był pierwotnym wierzycielem, jeżeli wierzytelność byłą przedmiotem cesji.

  25. Dzień dobry, proszę o pomoc w poniższej sprawie. Syn ogłosił upadłość konsumencką. 4 miesiące przed ogłoszeniem upadłością dokonał darowizny mieszkania na mnie. Za tą czynność przekazałam mu pieniądze. Teraz syndyk żąda ode mnie wydania tego mieszkania. Czy mam możliwość w jakiś sposób uratować to mieszkanie? Mieszkam w nim razem z synem. Czy mogę np wnioskować do sądu o wyłączenie tego mieszkania z masy upadłościowej?

    • Niestety sytuacja nie wygląda najlepiej. Szanse na uratowanie mieszania są, ale pod warunkiem, że jest Pani w stanie wykazać, że przekazała synowi pieniądze, a przekazana kwota odpowiada wartości nieruchomości.

  26. Dzień dobry, potrzebuję pełnoprawnej pomocy w upadłości konsumenckiej. Czy Państwa Kancelaria realizuję je również drogą elektroniczną?

  27. Dobry wieczór!

    Rozpoczęłam właśnie plan spłaty, ale też przeprowadziłam się do innego miasta. Czy w trakcie planu spłaty można zmienić adres zameldowania, a tym samym Urząd Skarbowy?

  28. Witam jeżeli jestem w trakcie ,robienia upadłości konsumenckiej .mogę o tym poinformować widykacje ? Juz teraz czy jak sprawa pojdzie do sądu ?

    • Windykacje można poinformować w dowolnym terminie. Niemniej do czasu ogłoszenia upadłości nie ma to dla nich najmniejszego znaczenia. Złożenie wniosku o upadłość nie blokuje ich w podejmowaniu dalszych czynności zmierzających do wyegzekwowania długu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *