wniosek o upadłość konsumenckąZgodnie ze wcześniejszymi obietnicami przygotowałem dla czytelników bloga wzór wniosku o upadłość konsumencką.  Ponadto przygotowana została również instrukcja do samodzielnego sporządzenia wniosku o upadłość konsumencka. Zarówno wniosek o upadłość konsumencką, jak i instrukcja jego sporządzania jest do pobrania na stronie pod domeną  www.wniosekoupadlosckonsumencka.com

 

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

50 Replies to “Wniosek o upadłość konsumencką – WZÓR”

 1. Panie mecenasie, proszę podpowiedzieć czy zaległości abonamentowe RTV również podlegają procedurom upadłości konsumenckiej?

 2. witam. czy po upływie 3 lat planu spłat moje długi są zawieszone czy umorzone? co w przypadku poprawienia się mojej sytuacji finansowej np.otrzymania spadku lub podjęcia dobrze płatnej pracy ?

  • Długi są umarzane.
   Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

   • rozumiem więc, że zwiększenie dochodu z tytułu wyższej pensji spowoduje zajęcie powiększonej kwoty do najniższej krajowej przed upływem tych 3 lat? oraz w przypadku otrzymania spadku przed upływem 3 lat wchodzi on w stan majątkowy i podlega egzekucji?

    • Jakie zajęcie, jaka egzekucja? Tak jak napisałem wcześnie: „Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.”

     • Nie posiadam żadnego majątku ( ruchomości/nieruchomości) Zarabiam obecnie najniższą krajową i z takim dochodem chce złożyć wniosek o upadłość. Ale jeżeli podjęłabym prace ponad najniższą pensję ( kończę staż farmaceutyczny ) to czy nadwyżka wejdzie do Planu Spłaty Wierzycieli ?

     • Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną prace, od tej którą miała Pani w dniu jego ustalania przez sąd, to nie stanowi to podstawy do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

     • jeszcze raz witam. posiadamy z mężem zadłużenie w różnych bankach. każdy z nas osobno zawierał umowy kredytowe bez zgody małżonka. czy składamy jeden wniosek o upadłość jako wspólnota majątkowa
      ( małżeństwo ) czy każdy z nas jako osoba fizyczna, oddzielnie?

 3. Witam , Panie Mecenasie moja sprawa jest dosc skomplikowana gdyz w 2012 -2013 prowadzilem dzialalnosc gospodarcza jak i pozniej bylem w spolce cywilnej , rozliczalem sie z zus i odprowadzalem podatki do US z koncem roku 2013 zamknalem dzialalnosc a kilka dni temu dostalem pismo od US ze mam zajecie na kwote ponad 3 mln zl za okres prowadzonej dzialalnosci . Co mam dalej zrobic ?

 4. Mam pytanie „techniczne” odnośnie wypełnienia formularza wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jestem dłużniczką, której dług bankowy powstał w 2008 roku i od tego czasu został on dwukrotnie odsprzedany firmą windykacyjnym. Czy w formularzu powinnam wpisać mojego pierwotnego wierzyciela, czyli bank, czy też aktualnego „dysponent” mojego zadłużenia? Czy muszę do wniosku załączyć kopię umowy o pożyczkę jaką podpisałam z bankiem?

 5. Długo już borykam się z długami i nie mogę z nich wyjść, Od niedawna mieszkam z moim nowym partnerem.Chcę ogłosić upadłość czy on i jego majątek będzie brany pod uwagę??

 6. Panie mecenasie, proszę o podpowiedz czy istnieje szansa samemu napisac wniosek o upadlosc i samemu bez zadnego pelnomocnika reprezentowac siebie w sadzie?

 7. Jak wyglada ogloszenie upadlosci konsumenckiej w momencie kiedy nie posiadam zadnego majatku, mieszkam za granica i obecnie nie pracuje. Czy musze byc obecna na rozprawie? I czy ww okolicznoaci moga utrudnic ogloszenie upadłości?

  • Jeżeli mieszka Pani za granicą, to sąd w kraju nie rozpozna Pani wniosku. Brak majątku nie stanowi natomiast żadnej przeszkody na drodze do ogłoszenia upadłości. Jeżeli sąd wezwie Panią na rozprawę, to tak – będzie Pani musiała się stawić.

 8. Witam. Mam pytanie odnośnie upadłości konsumenckiej. Chciałabym złożyć taki wniosek bo mam wiele długów i mój maz również, czy każdy z osobna musi zlozyc taki wniosek czy możemy wspólnie, nie mamy rozdzielnosci majątkowej, lecz pożyczki zawarliśmy każdy z osobna bez zgody drugiej osoby.

 9. Panie mecenasie mam dwa kredyty na łączną sumę ponad 100 tys zł.. W chwili obecnej nie mam jeszcze żadnej zaległości, ale przy moim wynagrodzeniu i ewentualnych podwyżkach w przyszłym roku ( śmieci, prąd itp.) obawiam się, że będzie mi coraz trudniej regulować należności. Moje raty kredytu to 1) ok. 220,21 zł i 2) 1188,71, wynagrodzenie, które wpływa na konto 2260,87, pozostałe wydatki to ok. 840 zł (opłaty za media). Na życie zostaje 40 / 50 zł. Mam własnościowe mieszkanie. Czy mogę złozyć wniosek o upadłość konsumencką, a jeżeli tak czy stracę mieszkanie? Jest to jedyny majątek jaki posiadam i jestem osobą samotną? Planuję rezygnację z internetu i zmniejszenie abonamentu telefonicznego, co da mi może ok 100 zł oszczędności, ale nie mogę zrezygnować z czynszu, gazu i prądu.

 10. Witam chciałabym zapytać . Jeżeli posiadam kilka kredytów podczas ich brania pracowałam i bez problemu je splacalam. Podwinęła mi się noga musiałam szukać mieszkania. Teraz jestem sama z trójką dzieci nie jestem w stanie fizycznie tego spłacać dodam że mam już komorników oraz dostaje non stop pisma od windykacji Nie mam majątku , mieszkanie mama pomogła mi umeblować zaciągnęła kredyt zakupiła meble łóżka pralkę lodówkę itp.bo mnie nie było na to stać. Mieszkam w mieszkaniu socjalnym. Czy jeżeli chciałabym ogłosić upadłość i syndyk wszedłby mi do domu mógłby to wszystko zabrać ?? Nie posiadam żadnego majątku, nic kompletnie . Czy jest wyjście z tej sytuacji

  • Syndyk nie zabrałby wyposażenia mieszkania. Od 2019 r. obowiązuje przepis, który w sposób wyraźny wyłącza takie nieruchomości spod egzekucji, a co za tym idzie z masy upadłości. Proszę zapoznać się z moim przedostatnim wpisem na blogu.

 11. Czy osoba bezdomna i nie posiadająca żadnego majątku, a posiadajaca jedynie emeryturę może ogłosić upadłość konsumencka i jaki sąd dla niej jest właściwy Z powodu braku adresu zamieszania?

 12. Witam mam kredyty w roznych bankach i chcialabym wnioskowac o upadlosc. Czy syn ktory ma.osobne gospodarstwo tzn sam sie zywi i oplaca rachunki bedzie musial brac w tym udzial. To sa kredyty tylko na mnie

 13. Panie mecenasie, proszę podpowiedzieć czy zaległości sportowej firmie, opłaty abonamentowe Polkomtel podlegają procedurom upadłości konsumenckiej?

 14. Czy mogę prosić o wzór napisania wniosku o upadłość, i co zrobić w przypadku jak nie znam wszystkich wierzycieli w Bik też wszystkich nie ma ?

  • Jest on do pobrania na stronie bloga. Niestety wierzycieli trzeba znać, a jak się nie zna ustalać. To w jaki sposób można to robić zależy od okoliczności danej sprawy. Niestety jest to czasami bardzo czasochłonne, ale nie ma innej możliwości.

   • Panie mecenasie mam pytanie bo teraz są nowe przepisy o upadłości i składać na nowym wniosku czy starym , i mam też pytanie bo chce sam napisać wniosek ,co wpisać w rubryce wierzyciele ,czy wpisać pierwotnych wierzycieli ,czy firmy windykacji, czy komornika , i też co wpisać we wniosku data wymagalnosci ,bo w kredycie który brałem jest data 21.08.2021 zakończenia spłaty, ale na tym kredycie jest komornik I nie wiem co wpisać dziękuję za szybką odpowiedź pozdrawiam Marcin D

    • Aktualnie wniosek skalda się na nowym formularzu. Jego wzór wraz z instrukcją sporządzania jest do pobrania ze strony bloga. W spisie wierzycieli zawsze należy wskazać aktualnych wierzycieli. Data wymagalności oznacza datę, w której wierzyciel mógł już żądać zapłaty. Jeżeli np. bank wypowiedział pożyczkę, to datę wymagalności stanowiła data, w której upłynął okres jej wypowiedzenia.

 15. Dzień dobry panie Mecenasie mam długi od 2006 roku miałem gospodarkę która kupiłem na kredyt powinęła mi się noga w dwa lata spłaciłem 200000tys to prawie połowa kredytu wyjechałem za granicę po powrocie w 2016 r założyłem działalność w Polsce pracowałem za granicą na druku a1 ale wszystkie składki i td odprowadzałem w Polsce w roku 2019 wzielem kredyt na 100000tys pod koniec roku straciłem pracę w grudniu zawiesiłem działalność i zaraz na początku roku wyszła pandemia korona virus banki mnie ścigają co mam zrobić nie mam jak spłacić co mogę zrobić w takim przypadku

 16. Dzień Dobry, mam pytanko odnośnie tego że jestem w trakcie składania wniosku i jeśli sprzedałem działkę w ostatnich 12 miesiącach by mieć na spłatę długów to musze to uwzglednić we wniosku? Jesli tak to w którym punkcie i jak to opisać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *