wniosek o upadłość konsumenckąZgodnie ze wcześniejszymi obietnicami przygotowałem dla czytelników bloga wzór wniosku o upadłość konsumencką.  Ponadto przygotowana została również instrukcja do samodzielnego sporządzenia wniosku o upadłość konsumencka. Zarówno wniosek o upadłość konsumencką, jak i instrukcja jego sporządzania jest do pobrania na stronie pod domeną  www.wniosekoupadlosckonsumencka.com

 

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 thoughts on “Wniosek o upadłość konsumencką – WZÓR

 1. Panie mecenasie, proszę podpowiedzieć czy zaległości abonamentowe RTV również podlegają procedurom upadłości konsumenckiej?

 2. witam. czy po upływie 3 lat planu spłat moje długi są zawieszone czy umorzone? co w przypadku poprawienia się mojej sytuacji finansowej np.otrzymania spadku lub podjęcia dobrze płatnej pracy ?

  • Długi są umarzane.
   Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

   • rozumiem więc, że zwiększenie dochodu z tytułu wyższej pensji spowoduje zajęcie powiększonej kwoty do najniższej krajowej przed upływem tych 3 lat? oraz w przypadku otrzymania spadku przed upływem 3 lat wchodzi on w stan majątkowy i podlega egzekucji?

    • Jakie zajęcie, jaka egzekucja? Tak jak napisałem wcześnie: „Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.”

     • Nie posiadam żadnego majątku ( ruchomości/nieruchomości) Zarabiam obecnie najniższą krajową i z takim dochodem chce złożyć wniosek o upadłość. Ale jeżeli podjęłabym prace ponad najniższą pensję ( kończę staż farmaceutyczny ) to czy nadwyżka wejdzie do Planu Spłaty Wierzycieli ?

     • Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną prace, od tej którą miała Pani w dniu jego ustalania przez sąd, to nie stanowi to podstawy do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

     • jeszcze raz witam. posiadamy z mężem zadłużenie w różnych bankach. każdy z nas osobno zawierał umowy kredytowe bez zgody małżonka. czy składamy jeden wniosek o upadłość jako wspólnota majątkowa
      ( małżeństwo ) czy każdy z nas jako osoba fizyczna, oddzielnie?

 3. Witam , Panie Mecenasie moja sprawa jest dosc skomplikowana gdyz w 2012 -2013 prowadzilem dzialalnosc gospodarcza jak i pozniej bylem w spolce cywilnej , rozliczalem sie z zus i odprowadzalem podatki do US z koncem roku 2013 zamknalem dzialalnosc a kilka dni temu dostalem pismo od US ze mam zajecie na kwote ponad 3 mln zl za okres prowadzonej dzialalnosci . Co mam dalej zrobic ?

 4. Mam pytanie „techniczne” odnośnie wypełnienia formularza wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jestem dłużniczką, której dług bankowy powstał w 2008 roku i od tego czasu został on dwukrotnie odsprzedany firmą windykacyjnym. Czy w formularzu powinnam wpisać mojego pierwotnego wierzyciela, czyli bank, czy też aktualnego „dysponent” mojego zadłużenia? Czy muszę do wniosku załączyć kopię umowy o pożyczkę jaką podpisałam z bankiem?

 5. Długo już borykam się z długami i nie mogę z nich wyjść, Od niedawna mieszkam z moim nowym partnerem.Chcę ogłosić upadłość czy on i jego majątek będzie brany pod uwagę??

 6. Panie mecenasie, proszę o podpowiedz czy istnieje szansa samemu napisac wniosek o upadlosc i samemu bez zadnego pelnomocnika reprezentowac siebie w sadzie?

 7. Jak wyglada ogloszenie upadlosci konsumenckiej w momencie kiedy nie posiadam zadnego majatku, mieszkam za granica i obecnie nie pracuje. Czy musze byc obecna na rozprawie? I czy ww okolicznoaci moga utrudnic ogloszenie upadłości?

  • Jeżeli mieszka Pani za granicą, to sąd w kraju nie rozpozna Pani wniosku. Brak majątku nie stanowi natomiast żadnej przeszkody na drodze do ogłoszenia upadłości. Jeżeli sąd wezwie Panią na rozprawę, to tak – będzie Pani musiała się stawić.

 8. Witam. Mam pytanie odnośnie upadłości konsumenckiej. Chciałabym złożyć taki wniosek bo mam wiele długów i mój maz również, czy każdy z osobna musi zlozyc taki wniosek czy możemy wspólnie, nie mamy rozdzielnosci majątkowej, lecz pożyczki zawarliśmy każdy z osobna bez zgody drugiej osoby.

 9. Panie mecenasie mam dwa kredyty na łączną sumę ponad 100 tys zł.. W chwili obecnej nie mam jeszcze żadnej zaległości, ale przy moim wynagrodzeniu i ewentualnych podwyżkach w przyszłym roku ( śmieci, prąd itp.) obawiam się, że będzie mi coraz trudniej regulować należności. Moje raty kredytu to 1) ok. 220,21 zł i 2) 1188,71, wynagrodzenie, które wpływa na konto 2260,87, pozostałe wydatki to ok. 840 zł (opłaty za media). Na życie zostaje 40 / 50 zł. Mam własnościowe mieszkanie. Czy mogę złozyć wniosek o upadłość konsumencką, a jeżeli tak czy stracę mieszkanie? Jest to jedyny majątek jaki posiadam i jestem osobą samotną? Planuję rezygnację z internetu i zmniejszenie abonamentu telefonicznego, co da mi może ok 100 zł oszczędności, ale nie mogę zrezygnować z czynszu, gazu i prądu.

 10. Witam chciałabym zapytać . Jeżeli posiadam kilka kredytów podczas ich brania pracowałam i bez problemu je splacalam. Podwinęła mi się noga musiałam szukać mieszkania. Teraz jestem sama z trójką dzieci nie jestem w stanie fizycznie tego spłacać dodam że mam już komorników oraz dostaje non stop pisma od windykacji Nie mam majątku , mieszkanie mama pomogła mi umeblować zaciągnęła kredyt zakupiła meble łóżka pralkę lodówkę itp.bo mnie nie było na to stać. Mieszkam w mieszkaniu socjalnym. Czy jeżeli chciałabym ogłosić upadłość i syndyk wszedłby mi do domu mógłby to wszystko zabrać ?? Nie posiadam żadnego majątku, nic kompletnie . Czy jest wyjście z tej sytuacji

  • Syndyk nie zabrałby wyposażenia mieszkania. Od 2019 r. obowiązuje przepis, który w sposób wyraźny wyłącza takie nieruchomości spod egzekucji, a co za tym idzie z masy upadłości. Proszę zapoznać się z moim przedostatnim wpisem na blogu.

 11. Czy osoba bezdomna i nie posiadająca żadnego majątku, a posiadajaca jedynie emeryturę może ogłosić upadłość konsumencka i jaki sąd dla niej jest właściwy Z powodu braku adresu zamieszania?

 12. Witam mam kredyty w roznych bankach i chcialabym wnioskowac o upadlosc. Czy syn ktory ma.osobne gospodarstwo tzn sam sie zywi i oplaca rachunki bedzie musial brac w tym udzial. To sa kredyty tylko na mnie

 13. Panie mecenasie, proszę podpowiedzieć czy zaległości sportowej firmie, opłaty abonamentowe Polkomtel podlegają procedurom upadłości konsumenckiej?

 14. Czy mogę prosić o wzór napisania wniosku o upadłość, i co zrobić w przypadku jak nie znam wszystkich wierzycieli w Bik też wszystkich nie ma ?

  • Jest on do pobrania na stronie bloga. Niestety wierzycieli trzeba znać, a jak się nie zna ustalać. To w jaki sposób można to robić zależy od okoliczności danej sprawy. Niestety jest to czasami bardzo czasochłonne, ale nie ma innej możliwości.

 15. Dzień dobry panie Mecenasie mam długi od 2006 roku miałem gospodarkę która kupiłem na kredyt powinęła mi się noga w dwa lata spłaciłem 200000tys to prawie połowa kredytu wyjechałem za granicę po powrocie w 2016 r założyłem działalność w Polsce pracowałem za granicą na druku a1 ale wszystkie składki i td odprowadzałem w Polsce w roku 2019 wzielem kredyt na 100000tys pod koniec roku straciłem pracę w grudniu zawiesiłem działalność i zaraz na początku roku wyszła pandemia korona virus banki mnie ścigają co mam zrobić nie mam jak spłacić co mogę zrobić w takim przypadku