upadlosc konsumencka wzor pobierz Pobierz bezpłatnie:
Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej 2020 – WZÓR
Załączniki do wniosku o upadłość konsumencką 2020 – WZÓR
Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej 2020 – INSTRUKCJA


 

Przepisy nie narzucają żadnych ram czasowych złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to bowiem prawo konsumenta, a nie jego obowiązek.
Wniosek o ogłoszenie upadłości może być złożony w każdym czasie, niezależnie od tego kiedy zaistniały okoliczności uzasadniające jego złożenie. Oczywiście najlepiej zrobić to jak najszybciej, tak aby nie pogłębiać swojego zadłużenia.

Należy jednak zaznaczyć, że wniosek o upadłość konsumencką może zostać złożony dopiero po zaistnieniu stanu niewypłacalności, tj. po powstaniu zadłużenia przeterminowanego, którego konsument nie jest w stanie spłacić (np. w wyniku wypowiedzenia przez bank umowy kredytowej). Sama perspektywa stanu niewypłacalności (np. konsument jest w okresie wypowiedzenia umowy o pracę i za dwa miesiące nie miał środków na spłatę rat kredytu) nie uzasadnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

10 Replies to “Kiedy można złożyć wniosek o upadłość konsumencką?”

  1. Mam zadłużenia w bankach i pożyczki w których nie jestem w stanie odrazu splacic i komornik zabiera mi 50% wynagrodzenia za prace. A w dodatku mam 1200zl alimentów czy mogę złożyć wniosek o upadłość konsumencka ,prace mam stala .

  2. witam, jeśli dłużnik nie posiada żadnego majątku, w latach 90-tych dłużnik prowadził działalność gospodarczą przez 3 miesiące) musiał przerwać natychmiast przerwać prace z powodu choroby matki, a jedynym dochodem jest emerytura, oraz specjalny zasiłek zasiłek z MOPS-U, z tytułu opieki nad niepełnosprawną (matka dłużnika). Dodam również, że było wszczęte postępowanie egzekucyjne, które zostało umorzone dwukrotnie przez sąd z tytułu braku wpłat zobowiązań. Jednak dług cały czas rośnie, ponad to przychodzą zawiadomienia od firm windykacyjnych.sprawa ciągnie się już 4 lata, czy dłużnik może w takim przypadku złożyć wniosek? czy jest jakaś szansa na umorzenie? dłużnik wyraża chęci do współpracy.

  3. Czy można złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jak już wyznaczona licytacja komornicza nieruchomości w której się mieszka.

  4. pacuje a umowę zleenie co mam zrobić chce upadłość kasumeka mam zadłużenie 50000 zł mam 4 dziei jestem samotna matka pomuzcie

  5. Mam pożyczki w chwilówkach i są już po terminie spłaciłem jedna i nie mam już pieniędzy na pozostałe zobowiązania czy mogę składać już wniosek o upadłość?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *