Sąd upadłościowy w Warszawie jest w trakcie reorganizacji. W miejsce dotychczasowego wydziału powstaną dwa nowe. W praktyce oznacza to, że przez pierwszy tydzień czerwca warszawski sąd upadłościowy w zasadzie nie będzie funkcjonował i nie sposób będzie uzyskać jakiekolwiek informacje na temat prowadzonych spraw. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko uda się uporać ze wszystkimi sprawami organizacyjnymi. Sąd miał bowiem na reorganizację jedynie 7 dni roboczych.

Wszystko za sprawą zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 maja, z treścią którego można zapoznać się TUTAJ.

Zgodnie z treścią rzeczonego zarządzenia z dniem 01 czerwca 2019 r. znosi się X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy.

Tworzy się natomiast dwa nowe wydziały, tj. XVIII Wydział  Gospodarczy i XIX Wydział Gospodarczy.

Na chwile obecną nie wiadomo jeszcze co będzie decydowało o przypisaniu sprawy do danego wydziału. Przydział spraw będzie odbywał się prawdopodobnie losowo.

W związku z powyższym w dniach 03-08 czerwca zamknięty będzie sekretariat XVIII i XIX Wydziały Gospodarczego. W tych dniach nie będą też udostępniane akta oraz wydawane odpisy z akt X, XVIII i XIX Wydziału Gospodarczego. Więcej informacji TUTAJ.

sąd upadłościowy w warszawie

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *