Wakacje kredytowe to temat, który aktualnie wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Wszystko za sprawą podpisanej w dniu 14 lipca 2022 r. przez Prezydenta ustawy o finansowaniu społecznościowym i pomocy kredytobiorcom. Wprowadza ona nowy mechanizm, który w swym założeniu ma czasowo wspierać kredytobiorców w nierównej walce z rosnącymi ratami spłaty zaciągniętych kredytów hipotecznych. W związku z powyższym ostatnimi dniami zarzucany jestem pytaniami w stylu: „Czy warto z nich skorzystać?”, „Czy wakacje kredytowe się opłacają?”, „Wakacje kredytowe, czy lepiej upadłość?”

Wakacje kredytowe – czy to dobre rozwiązanie?

Niestety nie jestem w stanie udzielić ogólnej, jednoznacznej odpowiedzi. Zalety takiego rozwiązania należy rozważać zawsze w odniesieniu do konkretnej, indywidulanej sytuacji. To co będzie dobre dla danej osoby, może być już niekorzystnie dla kogoś innego. Dla jednych skorzystanie z wakacji kredytowej będzie ratunkiem przed niewypłacalnością i ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, a dla innych tylko odwleczeniem w czasie nieuniknionego.

Oczywiście aby podjąć właściwą decyzję najpierw należy dokładnie zapoznać się z warunkami wakacji kredytowych. Dokładna wiedza na temat zasad ich funkcjonowania pozwoli należycie rozważyć wszystkie za i przeciw. Dlatego też wszystkim zainteresowanym polecam krótki, acz treściwy film na temat wakacji kredytowych opublikowanych na kanale YouTube „Damian Olszewski – Praktycznie o pieniądzach”. Link poniżej:

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *