Wejście w życie nowych przepisów regulujących upadłość konsumencką jest już w zasadzie przesądzone. W związku z powyższym banki przygotowywaną się do nowej sytuacji prawnej i jesienią uruchamiają pilotażowy program skierowany do osób nadmiernie zadłużonych, a mający pomóc im wyjść z kłopotów finansowych.

Więcej na temat w audycji Radiowej Jedynki, której wysłuchać można TUTAJ.

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

8 Replies to “Banki szykują się na zmianę przepisów”

 1. Taki program powinien już dawno postać. Dopiero jak bankom zaczął się palić grunt pod nogami nagle znalazły się rozwiązania dla konsumentów. Gdyby nie nowa upadłość konsumencka to nadal nawet by palcem nie kiwnęli!

 2. Zapewne tak. Wcześniej banki najzwyczajniej nie widziały w tym żadnego interesu. Obecnie w związku z liberalizacją przepisów upadłość konsumencka będzie łatwiej osiągalną, a to stanowi już spore zagrożenie dla interesów banków – zwłaszcza w odniesieniu do frankowców.

  • Co Pan myśli o sytuacji frankowców w odniesieniu do nowych przepisów? Czy nowa upadłość konsumencka umożliwi nam pozbycie się tych felernych kredytów? Osobiście najchętniej oddałbym bankowi moje mieszkanie byle tylko uwolnić się od kredytu, który spłacam już ładnych parę lat, a który i tak jest większy od wartości mieszkania, na zakup którego został zaciągnięty?

   • Niewątpliwie nowe przepisy ułatwiają ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niemniej sam fakt posiadania kredyty we frankach nie oznacza, że każdy dłużnik „z automatu” uzyska pozytywne rozstrzygnięcie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danego dłużnika i jej oceny przez sąd.

     • Tak, niemniej musiałbym wcześniej uzyskać odpowiedź na parę pytań, tak abym mógł stwierdzić, że spełnia Pan wszystkie warunki ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Proszę napisać maila na mh@kancelariamh.pl, a prześlę pytania i podam warunki finansowe podjęcia się sprawy.

 3. Witam.
  Sąd Rejonowy wydał Postanowienie o przybiciu na rzecz Banku mojego mieszkania. Bedę składała zażalenie ponieważ Sąd miał informację,że złożyłam pozew o obalenie BTE.
  Czy jeśli Postanowienie o przybiciu bedzie jeszcze nieprawomocne.a wejdzie nowe prawo upadłościowe, bedę mogła złożyć wniosek o upadłość?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *