Od dzisiaj do 13 lipca będę przebywał na urlopie. Dlatego też przez najbliższy tydzień nie będę odpisywał na maile, odbierał telefonów, ani odpowiadał na komentarze. Oczywiście wszelkie powstałe w ten sposób zaległości nadrobię niezwłocznie po powrocie z wakacji 🙂

 

 

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

3 Replies to “Upadłość konsumencka na urlopie :)”

  1. Panie Mecenasie, życzymy odpoczynku i dużo energii tym bardziej, że pewnie coraz więcej ma Pan ciekawskich czytelników. Ja również mam pytanie: kandydująca na premiera p. Szydło przedstawiła swoje propozycje gospodarcze, napomknęła o zmianie prawa upadłościowego umożliwiające tzw. drugi start. Czy mógłby Pan napisać z czym by się to wiązało, np. że łatwiej będzie upadłemu o kredyt, czy ze zostanie wykreślony z informacji publ. o upadłości, czy sama procedura upadłości i okres spłat może ulec zmianie. Wiem, że nie jest Pan Panią Szydło 😉 ale może coś więcej Pan rozumie z tych obietnic 🙂 pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze i dużo słońca!

    • Nie mam zielonego pojęcia co Pani Szydło chciałaby jeszcze nowelizować. Dopiero co zostało uchwalone Prawo restrukturyzacyjne, przy okazji którego znowelizowane zostało prawo upadłościowe, a nawet ponownie sama upadłość konsumencka. Zmiany te mają wejść z początkiem 2016 r.
      Znając życie to Pani Szydło nawet nie miała zbytnio pojęcia o czym dokładnie mówi. To czy upadły dostanie w późniejszym czasie kredyt zależny wyłącznie od wewnętrzny polityki banków. Nie bardzo też wiem skąd ma być wykreślana informacja o upadłości. Na chwile obecną nie prowadzi się żadnego publicznego rejestru upadłych konsumentów. Procedura upadłości i okresy spłaty zawsze mogą ulec zmianie, wystarczy kolejna nowelizacja. Pytanie tylko po co, skoro to co funkcjonuje od początku bieżącego roku działa na chwile obecną zgodnie z założeniami. Najlepiej świadczy o tym ilość ogłoszonych dotychczas upadłości konsumenckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *