wniosek o upadłość konsumenckąZgodnie ze wcześniejszymi obietnicami przygotowałem dla czytelników bloga wzór wniosku o upadłość konsumencką.  Ponadto przygotowana została również instrukcja do samodzielnego sporządzenia wniosku o upadłość konsumencka. Zarówno wniosek o upadłość konsumencką, jak i instrukcja jego sporządzania jest do pobrania na stronie pod domeną  www.wniosekoupadlosckonsumencka.com

 

Dołącz do dyskusji na forum!

Zachęcam do zadawania pytań na forum o upadłości konsumenckiej. Przejdź do strony >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

24 thoughts on “Wniosek o upadłość konsumencką – WZÓR

 1. Panie mecenasie, proszę podpowiedzieć czy zaległości abonamentowe RTV również podlegają procedurom upadłości konsumenckiej?

 2. witam. czy po upływie 3 lat planu spłat moje długi są zawieszone czy umorzone? co w przypadku poprawienia się mojej sytuacji finansowej np.otrzymania spadku lub podjęcia dobrze płatnej pracy ?

  • Długi są umarzane.
   Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

   • rozumiem więc, że zwiększenie dochodu z tytułu wyższej pensji spowoduje zajęcie powiększonej kwoty do najniższej krajowej przed upływem tych 3 lat? oraz w przypadku otrzymania spadku przed upływem 3 lat wchodzi on w stan majątkowy i podlega egzekucji?

    • Jakie zajęcie, jaka egzekucja? Tak jak napisałem wcześnie: „Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną pracy to nic to nie zmienia. Jeżeli natomiast otrzyma Pani darowiznę lub spadek, to jest to podstawa do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.”

     • Nie posiadam żadnego majątku ( ruchomości/nieruchomości) Zarabiam obecnie najniższą krajową i z takim dochodem chce złożyć wniosek o upadłość. Ale jeżeli podjęłabym prace ponad najniższą pensję ( kończę staż farmaceutyczny ) to czy nadwyżka wejdzie do Planu Spłaty Wierzycieli ?

     • Jeżeli w okresie Planu Spłaty Wierzycieli znajdzie Pani lepiej płatną prace, od tej którą miała Pani w dniu jego ustalania przez sąd, to nie stanowi to podstawy do zmiany Planu Spłaty Wierzycieli.

     • jeszcze raz witam. posiadamy z mężem zadłużenie w różnych bankach. każdy z nas osobno zawierał umowy kredytowe bez zgody małżonka. czy składamy jeden wniosek o upadłość jako wspólnota majątkowa
      ( małżeństwo ) czy każdy z nas jako osoba fizyczna, oddzielnie?

 3. Witam , Panie Mecenasie moja sprawa jest dosc skomplikowana gdyz w 2012 -2013 prowadzilem dzialalnosc gospodarcza jak i pozniej bylem w spolce cywilnej , rozliczalem sie z zus i odprowadzalem podatki do US z koncem roku 2013 zamknalem dzialalnosc a kilka dni temu dostalem pismo od US ze mam zajecie na kwote ponad 3 mln zl za okres prowadzonej dzialalnosci . Co mam dalej zrobic ?

 4. Mam pytanie „techniczne” odnośnie wypełnienia formularza wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jestem dłużniczką, której dług bankowy powstał w 2008 roku i od tego czasu został on dwukrotnie odsprzedany firmą windykacyjnym. Czy w formularzu powinnam wpisać mojego pierwotnego wierzyciela, czyli bank, czy też aktualnego „dysponent” mojego zadłużenia? Czy muszę do wniosku załączyć kopię umowy o pożyczkę jaką podpisałam z bankiem?

 5. Długo już borykam się z długami i nie mogę z nich wyjść, Od niedawna mieszkam z moim nowym partnerem.Chcę ogłosić upadłość czy on i jego majątek będzie brany pod uwagę??

 6. Panie mecenasie, proszę o podpowiedz czy istnieje szansa samemu napisac wniosek o upadlosc i samemu bez zadnego pelnomocnika reprezentowac siebie w sadzie?

 7. Jak wyglada ogloszenie upadlosci konsumenckiej w momencie kiedy nie posiadam zadnego majatku, mieszkam za granica i obecnie nie pracuje. Czy musze byc obecna na rozprawie? I czy ww okolicznoaci moga utrudnic ogloszenie upadłości?

  • Jeżeli mieszka Pani za granicą, to sąd w kraju nie rozpozna Pani wniosku. Brak majątku nie stanowi natomiast żadnej przeszkody na drodze do ogłoszenia upadłości. Jeżeli sąd wezwie Panią na rozprawę, to tak – będzie Pani musiała się stawić.