Porady prawne

Udzielam porad prawnych między innymi w zakresie:

 • przesłanek ogłoszenia upadłości konsumenckiej
 • wpływu ogłoszenia upadłości konsumenckiej na sytuację majątkową dłużnika oraz jego rodziny
 • przebiegu postępowania upadłościowego
 • skuteczności czynności prawnych podejmowanych przed datą złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Poradę prawną można uzyskać w trakcie spotkania w kancelarii, jaki i w drodze telefonicznej oraz mailowej. 

Porady prawne są odpłatne.

Jeśli szukasz porady prawnej z innej dziedziny, jestem również do dyspozycji. Więcej informacji na temat usług znajdziesz na stronie mojej kancelarii.

zadaj_pytanie_online

Dodaj komentarz

8 thoughts on “Porady prawne

 1. Witam,
  Proszę o informację, czy jeżeli składałam wniosek o upadłość w 2011r. z marnym skutkiem, ponieważ nie dysponowałam kwotą ok. 80 tys. zł na postępowanie, to czy w obliczu nowych przepisów prawa upadłościowego mogę ponownie złożyć taki wniosek???

 2. Witam
  Proszę o informację taką,jeżeli wzięłam kredyt w Parabanku chcąc jeszcze ratować sytuację, a będąc już niewyplacalną mam szansę skadać wniosek o upadłość konsumencką jesteśmy „frankowiczami” co nas
  doprowadzilo do znalezienia się w pętli kredytowej.Jesteśmy osobami fizycznymi a nie przedsiębiorcami

  • Tak, można składać wniosek, niemniej ogłoszenie upadłości może być problematyczne. Problem stanowią zaciągnięte chwilówki. Sąd może uznać takie działanie za istotne pogłębianie zadłużenia na skutek rażącego niedbalstwa – zaciągnie kolejnych zobowiązań w sytuacji braku zdolności do ich spłaty.

 3. Panie Mecenasie czy istnieje jakiś wzór bilansu ktory musi złożyć do wniosku o upadłość przedsiebiorca wnoszą o upadłość swojej firmy? Gdzie szukac takiego wzoru?

 4. Witam.Mam pytanie odnośnie upadłości konsumenckiej.Otoz sprawa wygląda tak jestem w trakcie postępowania upadłościowego,s sytuacja zmusiła mnie gdyż sama wychowuje córkę i jeszcze się rozchoeowalam że zaciągnęła chwilowki na małe kwoty co miesiąc były przedłużane niestety teraz jestem po operacji kręgosłupa i nie pracuje,a zwolnienie mi się nie należy z racji tego,ze pracuje na umowę zlecenie i pracodawca nie odprowadzał mi składek chorobowych.Prosze mi napisac co mam teraz zrobić?Jakie grożą mi konsekwencje,bo spać przez to niw mogę po nocach